Pse PDK zgjodhi slloganin “Rimëkëmbje”

Nëpëmjet një konference shtypi që kandidati për kryeminisër nga PDK-ja, Enver Hoxhaj e mbajti, u pa në foltore derisa ai po fliste, se slogani i PDK-së është “Rimëkëmbje”.

Edhe nëpërmjet faqes së tij në Facebook, në ballinën e faqes Hoxhaj ka shpërndarë sloganin “Rimëkëmbje, ku ka shkruar se Kosova, si kurrë më parë, ka nevojë për rimëkëmbje.

Hoxhaj ka bërë të ditur se PDK-ja është themeli i shtetndërtimit dhe rimëkëmbjes së Republikës së Kosovës.

Me një status në Facebook, Hoxhaj ka thënë se Kosova, si kurrë më parë, ka nevojë për rimëkëmbje.

Lexojeni të plotë statusin e Enver Hoxhajt:

RIMËKËMBJE!

Kosova, si kurrë më parë, ka nevojë për rimëkëmbje. Ne do ta rimëkëmbim ekonominë, shëndetësinë, rendin dhe ligjin, politikën e jashtme, arsimin dhe marrëdhëniet me miqtë, që u rrënuan nga 6 tetori 2019!

UÇK-ja ishte themeli i rimëkëmbjes sonë kombëtare. PDK-ja është themeli i shtetndërtimit dhe rimëkëmbjes së Republikës së Kosovës.
Bashkë do ta rimëkmëbim Kosovën. #PDK #Rimëkëmbje

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë