Sport

Kuriozitete&Fun

Ky ilaç po jep efekt pozitiv në shërimin e virusit

Autoritetet mjekësore në Kinë kanë thënë se një ilaç i përdorur në Japoni për t’i trajtuar rastet e gripit duket të jetë efektiv te pacientët me koronavirus, shkruajnë mediet japoneze. Zhang Xinmin, zyrtar në Ministrinë e Shkencës dhe Teknologjisë në Kinë, tha se substanca e quajtur favipiravir, e zhvilluar nga një kompani vartëse e Fujifilm-it,…
Lexo më shumë...

Opinione

REKLAMO NË HAPËSIREN E REZERVUAR MË POSHTË