Babai thyen rekordin botëror duke shtyrë pesënjakët në gjysmë maratonë (VIDEO)

Një vrapues në një gjysmë maratone në Kaliforni ka thyer rekordin botëror Guinness kur përfundoi garën për 2 orë e 19 minuta, ndërsa shtynte pesënjakët e tij në një karrocë fëmijësh.

Chad Kempel vrapoi gjysmë maratonën në Maratonën Oakland të dielën, ndërsa shtynte një karrocë me pesë fëmijët e tij katërvjeçarë.

“Ata thoshin: “Vrapo më shpejt babai”. Dhe unë thjesht po vdisja duke u djersitur dhe thosha nuk e di nëse mund të shkoj më larg”, tha Kempel.

Kempel e përfundoi vrapimin e tij për 2 orë e 19 minuta, duke mposhtur objektivin prej 2 orësh e 30 minutash të vendosur nga Rekordet Botërore Guinness.

“Unë jam personi i parë që e bëj këtë, por kur je personi i parë që vendos një rekord, Guinness të jep një ndërprerje të caktuar dhe ata më dhanë një ndërprerje prej 2 orë e 30 minuta”, tha Kempel, transmeton Klankosova.tv.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë