Virusi prekë edhe Gradicën e Kishnarekën

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 226 raste pozitive.

Prej këtij numri, katër raste janë nga Komuna e Drenasit: dy në qytet, një në Gradicë dhe një në Kishnarekë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë