Kroacia e Sllovenia i hapin kufijt, por shikoni kolonat

Kroacia e Sllovenia i kanë hapur kufijt për qytetarët e saj. Por, në pikat kufitare janë krijuar kolona të gjata me vetura.

Qindra vetura kanë krijuar kolona në dy pika kufitare mes Zagrebit e Splitit.

Kroacia e Sllovenia i kanë hapur kufijt edhe për shtetet tjera në tranzit dhe kjo shihet si arsye e krijimit të kolonave të gjata. /Indeksonline/

Ogromne gužve na granicama sa Slovenijom: 'Zašto se čeka satima ako su mjere ukinute?'

Ogromne gužve na granicama sa Slovenijom: 'Zašto se čeka satima ako su mjere ukinute?'Više na: https://bit.ly/2Tttedk

Gepostet von 24sata am Donnerstag, 21. Mai 2020

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë