Shpallen jahtet më të gjata dhe më luksozet për vitin 2019

Revista “Boat” ka publikuar listën përfundimtare të super-jahhteve më të mëdha dhe më luksoze në botë, në mesin e të cilave kishte edhe brende të reja.

Listimi ka filluar nga anija Versailles deri tek IMAX, transmeton lajmi.net.

Në listë gjendet jahti më i madh në botë Flying Fox, i ndërtuarnga kompania gjermane Lurssen, i cili është hiq më pak se 136 metra.

Në të mund të aterojnë dy helikopterë në pistat e ndërtuara në kulmin e jahtit.

Në të ka edhe pishina, kuzhina e hapësira të mëdha për ahengje.

Në total, ky jaht ka mbi 400 metra katrorë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë