Zbulohet lapidari i dëshmorëve Agron e Osman Krasniqi

Është bërë zbulimi i lapidarit të dëshmorëve të kombit, Agron e Osman Krasniqi në fshatin Llapushnik të Komunës së Drenasit.

Ne përurimin e lapidarit të dy dëshmorëve, merrnin pjesë, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, përfaqësues të Qeverisë së Republikës së Kosovës, shoqata të dala nga lufta, familjar të dëshmorëve, bashkëluftëtar të dëshmorit Agron e Osman Krasniqi dhe shumë qytetarë.

Loading...
Loading...

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë