Parashikimi i motit për javën e parë të korrikut

Java e parë e korrikut do të shoqërohet me mot kryesisht me diell dhe temperatura të lartë.

Të mërkurën do të ketë vranësira të cilat gjatë ditës nuk do të jenë stabile dhe vende-vende ka mundësi të shoqërohen me reshje lokale shiu.

Loading...
Loading...

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-37 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë