Kjo që po ndodh në Ligën e Parë është tejet interesante (Foto)

Krahas Vala Superligës, një pranverë e ‘nxehtë’ pritet edhe në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Përveç Flamurtarit që është lider me 33 pikë dhe Vëllaznimit që zotëron pozitën e dytë me 30 sosh, janë edhe gjashtë skuadra tjera që pretendojnë së paku pozitat tre dhe katër që sigurojnë ndeshjen e barazhit, shkruan Gazetasheshi.com.

Dukagjini, Fushë Kosova, Vllaznia, KEK-u, 2 Korriku dhe Vushtrria janë mobilizuar që të jenë sa më lartë në renditje, pse jo edhe të inkuadrohen direkt në Superligë.

Madje, disa prej këtyre ekipeve (Vllaznia, KEK-u e Vushtrria) janë duke realizuar përforcime për të qenë sa më afër synimeve.

Gjithsesi, kjo dëshmon për një stinor tejet interesantë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë