Talentja e vogël që po mahnit me vizatimet e saj (FOTO)

Është vetëm 14 vjeçe por talenti i saj për vizatimin tejkalon pritshmëritë.

Erleta Matoshi nga Hajvalia, nxënëse e klasës së tetë ka talent të veçantë në fushën e artit pamor, transmeton Indeksonline.

Çdo ditë ajo realizon punime, kryesisht portrete dhe skulptura, të cilat arrin ti punojë me mjaftë mjeshtëri.

Më poshtë gjeni disa nga punimet e saj./Indeksonline/

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë