Rrëzimi i aeroplanit, shikoni çfarë shkruan Bale (FOTO)

chape-640x358Ka reaguar edhe Gareth Bale pas rrëzimit të aeroplanit të Chapecoenses.
Ylli i Real Madridit ka ngushëlluar familjet e viktimave.

“Absolutisht e tmerrshme të dëgjosh në lidhje me rrëzimin e aeroplanit që bartte skuadrën e Chapecoenses. Mendimet e mia janë me familjet e pasagjerëve dhe ekuipazhit”, shkroi Bale, përcjellë “Lajmi.net”.

Skuadra e Realit ka mbajtur një minutë heshtje për këtë ngjarje.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë