Feniksi eliminohet nga garat evropiane, me kokën lart (Foto)

feniksi-drenasSkuadra kampione e Kosovës në futsal, FC Feniks është eliminuar nga Kupa e UEFA-së në futsal. Kosovarët humbën edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupe me rezultat 3-6 nga Real Rieti, shkruan IndeksOnline

Golat për skuadrën italiane i shënuan: Rizzi, Duio (3), Turmena dhe Jeffe, ndërsa për kosovarët: Alibegu, Brahimi dhe Topilla.

Me këtë fitore Rieti është afër të siguroj kualifikimin, vetëm duhet pritur sfidën tjetër të grupit A, ajo mes Almaty dhe Nikars, kurse Feniksi me zero pikë largohet nga kjo garë./IndeksOnline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë