Avokati tregon se kur mund të ipet verdikti për krerët e UÇK-së, optimist për vendim në favor të Thaçit dhe tjerëve

Pëvjetori i 25-të i çlirimit të Kosovës, i ka gjetur krerët e UÇK-së në paraburgim në Hagë.

Avokati, Ardian Bajraktari në një intervistë për IndeksOnline ka komentuar rrjedhën e deritashme të këtij procesi gjyqësor.

Bajraktari ka thënë se ky proces mund të marr epilog deri në fund të vitit të ardhshëm në shkallën e parë.

Ai është shprehur optimist se verdikti do të jetë në favor të ish-drejtuesve të UÇK-së.

VIDEO:

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë