Osmani sot bën homazhe në Poklek e Çikatovë të Vjetër

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, këtë të mërkure nga ora 10:30 do të bëjë homazhe në Poklek të Drenasit.

Osmani, homazhet në Poklek do t’i bëjë në nderim të masakrës së kryes nga forcat serbe, ku u vranë dhe u masakruan 53 civilë shqiptarë të paarmatosur.

E para e shtetit më pas nga ora 11 do të bëjë homazhe në Çikatovë të Vjetër, ku sot shënohet përvjetori i 25-të i kësaj masakre ku u vranë e u masakruan 24 shqiptarë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë