Edhe sot temperaturat maksimale deri në 26 gradë, pasdite paralajmërohet shi

Ditën e sotme parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës. Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje të vendit, kryesisht në viset kodrinoro-malore.

Meteo Kosova njofton se era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 14-42 km/h, transmeton Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26°C.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë