I jepet lamtumira e fundit ‘Raketes’, ish-pjesëtarit të UÇK-së dhe ish-trupojes së Hashim Thaçit (Video)

Të martën pasdite, në vendlindje i është dhënë lamtumira e fundit Xhavit Ferizit (Raketa), ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-truproje i ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

Raketa është varrosur me nderime nga pjesëtarët e FSK-së ndërsa në ceremoni morën pjesë shumë qytetarë dhe figura të politikës, transmeton DrenicaOnline.

VIDEO

Endrit Thaçi, djali i presidentit, e vendosi kururën me lule të porositur nga babait i tij i cili po qëndron në Hagë duke u përballur me një proces gjyqësor./DrenicaOnline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë