Azem Sylës (Dajës) i është zbuluar pllakë nderi në vendlindje, emocionohet kur merr fjalën para figruave të njohura (Video)

Është zbuluar një pllakë nderi për atdhetarin dhe Komandantin e Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla.

Zbulimi i Pllakës u bë në fshatin Kishnarekë të Drenasit, transmeton DrenicaOnline.

Pjesëmarrës në këtë ngjarje ishin shumë figura të njohura ndërsa gjatë fjalimit ‘Daja’ u emocionua kur foli për mbeshtetjen e familjës gjatë ilegalitetit.

Aktiviteti u organizua nga Shoqata e të Burgosurve Politikë dhe Shoqëria Lëvizja./DrenicaOnline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë