Drejtori i burgjeve, Ismail Dibrani viziton bacën Rifat në Kullën e Jasharëve

Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani së bashku me stafin e tij, ishin sot për homazhe te varrezat e dëshmorëve në Prekaz.

Ai fillimisht u prit nga baca Rifat në kullën e tij e më pas vizituan edhe varrezat ku vendosen kurora lulesh.

Postimi i Dibranit:

Me rastin e 26 vjetorit të Epopesë së UÇK-së, së bashku me stafin e Shërbimit Korrektues të Kosovës ishim për homazhe te varrezat e dëshmorëve në Prekaz. Kënaqësi çdo herë të takohemi me bacën Rifat në kullën e Jasharajve.

Nderime të përjetshme luftës së lavdishme të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë