Vdes ish-infermierja e QKMF-së në Drenicë, shërbeu për 45 vite në shëndetësi

Sot ka ndërruar jetë, ish infermierja e QKMF-së në Skenderaj, Sevdije Bimbashi.

Bimbashi shërbeu për 45 vite në shëndetësi dhe u dallua për korrektësi, vullnet dhe përkushtim ndaj qytetarëve.

Për vdekjen e së ndjerës ka njoftuar vajza e saj, e cila ka shkruar se për kohën e varrimit dhe të tjera do të njoftojnë me kohë.

Njoftimi i plotë:

Me shumë dhembje të madhe ju njoftojm se pas një sëmundje të gjatë, sot para pak qastesh ka ndrruar jetë Nana jonë (Sevdije Bimbashi).

Për orën e varrimit dhe të tjera do të ju njoftojm me kohë.

Qjellit sot iu shtua një engjull më shumë.

Gjithmonë në zemren time mami jem🤍

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë