Lajm i hidhur: Vdes veprimtari dhe veterani i arsimit nga Drenica

Ka ndërruar jetë Rizah Çitaku nga fshati Çitak i Komunës së Skenderajt.

I ndjeri ishte njëri nga veprimtarët e shquar të përpjekjeve për liri dhe shtet të Kosovës, aktivist dhe i përndjekur politik, pishtar i arsimit në Skënderaj.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët përmes rrjeteve sociale.

Postimi i plotë:
“Njoftojm familjar ,miq e dashamire se varrimi i me te dashurit tone behet sot(07.12.2023) ne varrezat e fshatit Çitak ne ora 15:00”.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë