Sabit Geci takohet me një imam, disa ditë pasi fotoja e pagëzimit në Kastriot u bë virale

Ditë më parë u bë virale fotoja e pagëzimit në Kastriot e ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Gecit.

I njëjti për Gazetën Insajderi pati mohuar pretendimet e Famullisë së Shën Mihillit në fshatin Doblibarë të Gjakovës, se është konvertuar në katolik dhe se ka ndryshuar emrin.

Por, edhe pse nuk dihet arsyeja e takimit, Sabit Geci sot është shfaqur në shoqërinë e një imami.

Kryeimami nga Podujeva, Bekim Jashari, para pak minutash ka ndarë në Facebook, një foto me Sabit Gecin.

“Me Sabit Geci, ushtarë i kryeheroit Adem Jashari. E morëm amanetin e tij. Zoti e bekoftë popullin tonë!“, ka shkruar Imami Jashari.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë