Mijëra qytetarë në varrimin e Liridona Ademajt, gruas që u vra të mërkurën në dalje të Prishtinës

Mijëra qytetarë po marrin pjesë në varrimin Liridona Ademajt, e cila u vra të mërkurën me armë zjarri në dalje të Prishtinës.

E ndjera u vra të mërkurën në veturë, derisa po udhëtonte së bashku me bashkëshortin dhe dy fëmijet e saj.

Dyshohet se vrasja ndodhi, pasi që grabitësit tentuan t’i plaçkisin ata derisa po ktheheshin me veturë në shtëpi.  

Në praninë e qytetarëve të shumtë, Ademaj po varroset në fshatin  Cërmjan të Gjakovës.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë