‘Jo nuk shkelet kurr Drenica’- këngë kushtuar heroit Halim Bajraktari

Në vigjilje të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit Kombëtar dhe daljes së UÇK-së në skenë, këngëtari i njohur Skender Hasi ka publikuar këngën e radhës.

Kënga ‘Jo nuk shkelet kurr Drenica’ i është kushtuar heroit Halim Bajraktari- “Hoxha” i rënë në gradinë të Llapushnikut.

Artist: Skender Hasi
Text & Music: Skender Hasi
Orchestration: Burim Krasniqi
Video: Donart Krasnigi “OnEditor”
Publisher: Baresha Network

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë