I jepet lamtumira e fundit infermieres Fitore Zenelaj

Në varrezat e fshatit Savrovë të Suharekës i është dhënë lamtumira e fundit infermieres Fitore Zenelaj, e cila vdiq para disa ditësh në Francë pas një beteje me kancerin.

Ajo ishte një nga gratë që udhëhoqi përpjekjet për vetëdijesim mbi luftën me sëmundjen e rëndë.

Në shumë raste ajo ka shkruar për betejën, dhe fitoren ndaj kancerit.

fitorja

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë