Dalin videot e aksidentit të rëndë në Malishevë ku u lënduan pesë persona

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e rasteve shkaktohen si pasojë e pakujdesisë së shoferëve gjatë vozitjes, duke rrezikuar kështu jetën e tyre dhe të pjesëmarrësve tjerë në trafik.

Kliko këtu për të parë >>>VIDEO

Një aksident i rëndë ka ndodhur edhe pasditen e sotme në fshatin Dragobil të Malishevës, ku si  pasojë janë lënduar pesë persona.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj, i cili ka thënë se në aksident kanë qenë të përfshirë dy kamionë dhe një veturë.

“Rreth orës 17:35 është raportuar aksident trafiku në fshatin Dragobil-Malishevë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku të përfshirë në aksident kanë qenë dy kamionë dhe një automjet udhëtarësh. Për pasojë, përveç dëmeve materiale, pesë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Rasti vazhdon të trajtohet nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor”, ka thënë ai.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë