Policia jep detaje për vdekjen e ish-truprojës së Hashim Thaçit

Ka vdekur dje ish-truproja e Hashim Thaçit, Ilir Qallapeku.

Për këtë rast është deklaruar edhe Policia e Kosovës.

Sipas tyre, ai ka vdekur në Shkup dhe tashmë veçse I kanë nisur hetimet për vdekjen e tij.

Me vendim të prokurorit është iniciuar rasti hetim I vdekjes dhe trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për autopsi.

“Shkup – Maqedoni /06.11.2023-13:30 Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se ka ndërruar jetë viktima mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit është inicuar rasti i lartcekur dhe trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për autopsy”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë