E rëndë: Djali kërcënon me vrasje nënën e tij 88-vjeçare, e paralajmëron edhe për vetëvrasje

Numri i rasteve të dhunës në familje ka marrë përmasa shqetësuese në vendin tonë, pasi çdo ditë persona të ndryshëm përfundojnë në pranga si të dyshuar për dhunë ndaj familjarëve. Këto raste bëhen edhe më të rënda, kur viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë dhe mjaft i rëndë ka ndodhur në një familje në Han të Elezit, ku një person po dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij, pas disa mosmarrëveshjeve që kanë pasur mes vete.

Sinjali mëson se viktima ka kërkuar ndihmën e Policisë, me ç’rast ka deklaruar se i biri e kishte kërcënuar se do ta vrasë atë e më pas veten, duke i shkaktuar kështu shqetësim e frikë të madhe.

Posa rasti u denoncua në Polici, i dyshuari ka marrë trajtim mjekësor e më pas është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor dhe inicimin e rastit për veprën penale “Dhunë në familje”.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë