Sot vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu, duke filluar gjatë orëve të para të 24-orëshit dhe në orët e mëngjesit. Më pas, pasditja do të vijojë me diell dhe vranësira të pakta.

Në orët e mbrëmjes pritet sërish shtim i vranësira, ku mund të ketë ndonjë reshje të izoluar në perëndim të vendit.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme por më dominues do të jetë nga drejtimi i jugperëndimit dhe juglindjes, e cila kohë pas kohe lokalisht pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h.

Sipas Meteo Kosova, temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 19°C.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë