BILD: Skelat e shembura, mbesin të vdekur katër punëtorë shqiptarë

Një ngjarje e rëndë tronditi dje qytetin e Hamburgut në Gjermani, ku pesë persona kanë humbur jetën tragjikisht si pasojë e një aksidenti të rëndë në një kantier ndërtimi në Hafencity.

Siç raporton “Bild”, katër nga pesë viktimat janë shqiptarë.

Të dhënat personale të dy viktimave dhe të të plagosurit rëndë janë siguruar, ka konfirmuar Policia.

Sipas informacioneve, aksidenti në punë është shkaktuar nga shembja e skelës në një bosht ashensori.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë