Rast i rëndë në Gjermani, disa punëtorë rrëzohen nga skelet, vdesin në vendin e punës

Një aksident i rëndë industrial ka ndodhur në një kantier të madh ndërtimi në Hamburg mëngjesin e sotëm.

Raportohet se të paktën pesë persona kanë humbur jetën në vendngjarje.

Sipas informacioneve fillestare, aksidenti ka ndodhur rreth orës 09:10.

Zjarrëfikësit kanë arritur në lokacion dhe po tentojnë të shpëtojnë të lënduarit që thuhet se kanë rënë në një bosht ashensori.

Raportohet se skelat janë shembur në një kantier të madh ndërtimi./Indeksonline/

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë