Shijojeni diellin edhe sot, temperaturat shkojnë deri në 23 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në vendin tonë.

Sipas IHMK-ë, sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

“Në orët e para të ditës parashihet të ketë mjegull në ultësira dhe në vende rrëzë maleve.Vranësira të pakta mund të ketë për rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.”

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë