Bashkëluftetarët i urojnë mirë se ardhje Hysni Gucatit

Bashkëluftetarët e Kompanisë së I-rë të Batalionit të III-të të Brigadës 113 Mujë Krasniqi kanë vizuar sot Hysni Gucatin e liruar nga Burgu i Hagës.

Lajmin e ka dhënë ish komandanti Elmi Shala.

Postimi i plotë i Shalës:

22. 10. 2023
Marine, Skenderaj

Lirimi nga burgu i Hages i bashkeluftetarit Hysni Ngucati ishe lajm i gezushem per te gjithe popullin liridashes shqiptare, e ne veçanti per ne bashkeluftetaret.
Bashkeluftetaret e Kompanise I-re te Batalionit te III-te te Brigades 113 Muje Krasniqi shprehen deshire ta takojme Hysniun dhe ti deshirojme mireseardhje ne vendlindje.
Hysniu mbahej padrejtesisht ne burg. Ai ashte luftetar i lirise.
Urojme dhe shpresojme qe sa me shpejt te lirohen edhe bashkeluftetaret e tjere qe po mbahen ne Hage me akuza te fabrikume dhe te pergatituna nga sherbimet antishqiptare.

Lavdi Luftës se shejte te UÇK-se

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë