“… tani na hinëm me i nda” – Dëshmitari tregon si i rrahën dy gra policët në Podujevë (Video)

Fshati Penuhë i Podujevës për pak kohë të premten u shndërrua në një arenë përleshjeje.

Protagonistë në njërën anë ishin dy policët llapjanë, e në tjetrën një familje treantarëshe.

Të parët kishin dalë për të parë nëse po respektohen rregullat e trafikut nga ngasësit.

Por, në një moment radari i tyre e kapi një veturë në të cilën ishin edhe dy pasagjere, të cilat rezultuan të jenë problematike.

Ato i sulmuan policët, duke e bërë njërin për mjek, njofton Klan Kosova.

Sipas dëshmitarëve që e panë të gjithë ngjarjen, zënka filloi së pari me shoferin e veturës dhe policin që ia shqiptoi gjobën e më pas aty u përfshinë edhe familjarët e shoferit që ishin pasagjerë.

Gruaja e nëna e vozitësit e mbrojtën djalin, por policët nuk i kursyen.

Për ta vënë situatën nën kontroll, të uniformuarit arrestuan dy gratë nën dyshimet për kryerjen e veprës “Sulm ndaj personit zyrtar”.

Më pas me vendim të prokurorit, të njëjtat u liruan, teksa rasti tashti po vazhdon në procedurë të rregullt.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë