Ditë vjeshte me mot veror, temperaturat shkojnë deri në 26 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, vranësirat në vise të larta malore mund të sjellin reshje, teksa temperaturat minimale do të lëvizin në mes 8 dhe 10 gradë Celsius.

Maksimalet e ditës, sipas IHMK-së, pritet të shënojnë vlerat midis 22 dhe 26 gradë Celsius.

.

.

.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë