Sot i jepet lamtumira e fundit 35-vjeçares që vdiq pasi kishte hequr dhëmbin në Malishevë

Sot i jepet lamtumira e fundit 35 vjeçares Leonora Shala, e cila ndërroj jetë pasi kishte hequr dhëmbin në një klinikë dentare.

Familjarët kanë bërë të dtur, se e ndjera do të varroset sot nga ora 18:00, në varrezat e fshatit Ngucat.

IndeksOnline ditën e sotme raportoj rreth këtij rasti, duke treguar detaje nga kjo ngjarje.

Stomatologu malishevas, Xhavit Karaxha ishte ai që pranoi pacienten me dhimbje dhëmbi.

Por gjendja e saj filloi të përkeqësohej për çka u dërgua me urgjencë në QKUK. Leonora nuk arriti të tejkaloj më të keqen dhe më pas ndërroi jetë në QKUK.

Stomatologu që pranoi pacienten, Xhavit Karaxha dhe motra e tij janë arrestuar nga Policia e Kosovës me akuzat për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë