Momenti kur rrëzohet dhe shpërthen avioni në të cilin udhëtonte Prigozhin (VIDEO)

Ky është momenti i rrëzimit të avionit privat në rajonin Tver të Rusisë, në të cilin raportohet se ishte edhe kreu i kompanisë ushtarake private ëagner, Yevgeny Prigozhin. Disa video të publikuara në rrjete sociale tregojnë se avioni Embraer Legacy 600 bie me shpejtësi drejt tokës.

Nga avioni mund të shihet tymi i zi, megjithëse është e paqartë se cila pjesë e avionit kishte marrë flakë. Shtatë pasagjerë dhe tre anëtarë të ekuipazhit ishin në bordin e avionit Embraer, i cili po udhëtonte nga Moska në Shën Petersburg. /Abc news

Ky është momenti i rrëzimit të avionit privat në rajonin Tver të Rusisë, në të cilin raportohet se ishte edhe kreu i kompanisë ushtarake private ëagner, Yevgeny Prigozhin. Disa video të publikuara në rrjete sociale tregojnë se avioni Embraer Legacy 600 bie me shpejtësi drejt tokës.

Nga avioni mund të shihet tymi i zi, megjithëse është e paqartë se cila pjesë e avionit kishte marrë flakë. Shtatë pasagjerë dhe tre anëtarë të ekuipazhit ishin në bordin e avionit Embraer, i cili po udhëtonte nga Moska në Shën Petersburg. /Abc news

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë