Kjo është viktima që humbi jetën në aksidentin afër Drenasit

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në Çikatovë të Vjetër në Drenas ku një femër ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar.

DrenicaOnline ka mësuar se viktima është me inicialet Sh.M e moshës 50 vjeçare nga fshati Çikatovë e Vjetër.

Rasti është konfirmuar për DrejicaOnline nga Policia Rajonale e Prishtinës.

“Në këtë aksident ka qenë i përfshirë, një automjet , ngasësi i të cilit për shkaqe të panjohura deri më tash,ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe është aksidentuar”, ka thënë Flora Ahmeti, zyrtare për informim në polici.

Ajo ka thënë se si pasojë e aksidentit lëndime  trupore kanë pësuar katër persona, një prej tyre nuk kanë arritë të përballojnë plagët dhe i njëjti kanë ndërruar jetë.

Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QMF(Qendrën e Mjekësisë Familjare) në Drenas. Me rastin po merret hetuesia nga njësiti i trafikut rrugor.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë