Aksidenti fatal afër Drenasit/ Një e vdekur dhe tre të lënduar, deklarohet policia

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në mesditë, në Çikatovë të Vjetër të Drenasit, ku një person ka humbur jetën, teksa tre të tjerë janë lënduar.

Viktima dyshohet se ka humbur kontrollin mbi veturë dhe për pasojë nuk arriti t’iu bëjë ballë plagëve.

Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Drenas, ndërsa në vendin e ngjarjes janë kryer ekzaminimet e nevojshme nga Policia.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Në aksident ka qenë i përfshirë, një automjet , ngasësi i të cilit për shkaqe të panjohura deri më tash,ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe është aksidentuar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar katër persona, një prej tyre nuk ka arritur të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, tha Ahmeti.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë