Sot mot i nxehtë, temperaturat arrijnë deri në 17 gradë Celsius

Në Kosovës sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes.

.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë