Vdes ish veterani i UÇK-së dhe rapsodi i njohur nga Drenica, Veli Hisenaj

Ka ndërruar jetë, ish veterani i UÇK-së, Veli Hisenaj.

I ndjeri ishte rapsod i njohur dhe një atdhetar i devotshëm.

“Ikja e Veli Hysenaj e parakohëshme na i ka lënduar zemrat tona, na ka pikëlluar dhe ndjejë dhimbje te madhe qe nuk e kemi ne mesin tonë fizikishtë”.

.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë