Gjysmë milioni makinë, arrin në Kosovë modeli i fundit i Ferrarit

Autosallon “Alberti” ka sjellur në sallonin e vet Ferrari 296 GTB, “bishën” e re që përfaqëson një kapitull të ri në historinë e markës italiane.

296 GTB i ri është një hibrid plug-in i përmbledhur në atë që ekspertët po e quajnë ‘Ferrari i një epoke moderne’. Tani është radha e supermakinës më të fundit të elektrizuar në linjën e Maranello-s dhe kjo është – relativisht, të paktën – shumë më e këndshme edhe se LaFerrari SF90.

Blerja për Ferrari 296 GTB fillon me 568,300 dollarë (plus kostot gjatë rrugës) me dërgesat lokale që pritet të fillojnë në tremujorin e fundit të 2022.

Mirëpo, në ato kosto shtesë që dalin, ju mund të kurseni disa të holla, pasiqë ky model tanimë vec ka ardhur në Kosovë, më saktësisht tek autosalloni “Alberti”.

Kjo makinë, në pjesën e pasme, ka një motor V6 hibrid, në gjendje që të prodhojë 830 kuaj fuqi.

Makina mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 330 km/h, ndërsa për 2,9 sekonda kalon nga 0 në 100 km/h.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë