Lajm i hidhur: Vdes nëna e gjeneralit dhe komandatit të luftës nga Drenica

Ka vdekur Zylfije Geci, gruaja që lindi dhe rrit komandatin e luftës, Xhevahir Gecin.

E ndjera gjatë luftës ka ndihmuar shumë ushtarë të UÇK-së me bukë dhe veshëmbathje, të cilët bashkë me birin e saj Xhevarin kanë vepruar në zonën e Drenicës, shkruan Jepi zë.

Lajmin për vdekjen e saj e ka dhënë i biri i saj, Gjenerali i FSK-së, Xhevahir Geci.

Postimi i plotë:

Njoftim mortor,

Miq, dashamir dhe familjar te nderuar,
Me dhimbje te thelle ju njoftojme se sot me date 16/10/2021 nderroi jete nena jone e dashur.

Zylfije Nezir Geci

Varrimi i te ndjeres behet sot ne oren 16:00

Te pikelluar e gjithe familja.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë