Vdes nëna Halime e cila ushqeu me duart e veta ushtarët e orëve të para të UÇK-së

Sot ka ndërruar jetë Halime Nura, nëna e komandantit të UÇK-së Jakup Nura, shkruan miropol.

Nëna Halime ishte nënë për shumë djemëve që u bënë ushtarë të orëve të para të UÇK-së të cilët i ushqeu me duart e veta.

Lajmin për vdekjen e saj e dha deputetja Ganimete Musliu.

Postimi i plotë:

Paska nderruar jete edhe nje nene e madhe, Halime Nura, nena e Komandantit të UÇK-se Jakup Nura.
Halimja nuk ishte vetem nena e Komandantit Jakup Nura dhe e veteranit Avni Nura.
Ajo ishte nene e shume djemve qe u bene ushtarë te oreve te para te UCK-se. Andaj perveç Jakupit, Avniut dhe familjes se gjere Nura ju shprehi ngushellimet me te sinqerta të gjithe atyre ushtareve te UÇK-se te cilet u ushqyen me buke e kurajo nga kjo nene. Shpirti i saje pushofte në paqe, i lehte i qofte dheu i Kosovës!

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë