Abuzuesi e mbajti të lidhur për një anije për 65 ditë


Një grua e guximshme nga Karolina Jugore mposhti “përbindëshin” që e kishte mbajtur rob në një kabinë të një anije për 65 ditë.

Përplasja mes gruas dhe personit që kishte abuzuar me të ndodhi në një sallë gjyqi të Spartanburg, ku 32-vjeçarja Kala Brown u përball me vrasësin serik të dënuar Todd Kohlhepp për herë të parë që nga arrestimi i tij në vitin 2016.

Brown ishte lidhur me zinxhirë brenda kontejnerit të anijeve të fshehur nga pyje të dendura në fermën zvicerane të Kohlhepp në 95 hektarë të Karolinës së Jugut për 65 ditësh.

Ajo u gjet e lidhur me zinxhirë brenda kontejnerit të anijeve, më 3 nëntor 2016. Policia përdori prerëse për të liruar atë.

I dashuri i saj, Charlie Carver, u qëllua për vdekje nga Kohlhepp. Trupi i tij u gjet i varrosur në pronë.

Kohlhepp më vonë u deklarua fajtor dhe u dënua me shtatë periudha të njëpasnjëshme të jetës.

Brown ka paraqitur një padi civile për 363 milionë dollarë. Pasi ajo dëshmoi për hidhërimin e saj, vrasësit të dënuar iu dha shansi për të kaluar hetimin e viktimës së tij.

Jashtë gjykatës, Brown falenderoi oficerët që erdhën në shpëtimin e saj.

“Kryesisht unë dua të them faleminderit për të gjithë për të gjitha lutjet dhe për të gjithë punën që më keni vënë në kërkim për mua. Nëse nuk ishte për të gjithë atje, unë nuk mendoj se do të isha këtu sot”, tha ajo.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë