E blenë për 1 dollarë, shikoni si është tani vila (Foto)

1-479-780x439

Një çift transformoi një vilë të braktisur në një super shtëpi prej 2.4 milionë dollarë.

George dhe Nancy Corbett nga Florida, e blenë vilën prej druri për vetëm 1 dollarë dhjetë vite më parë.

Ata e morën nga Palmetto në Florida dhe e lëvizën me varkë rreth 20 milje më larg, në Ruskin.

Çiftit i janë dashur të paktën 7 vjet që të bëjnë transportin dhe ndryshimet në vilë.

“Daily Mail” shkruan se së fundmi çifti amerikan e ka nxjerrë në shitje për 2.4 milionë dollarë, transmeton shekulli.

Ata pritet të përfitojnë të paktën 1 milion dollarë neto nga shitja.

2

4

5

6

7

8

9

10

11

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë