Drenori: Gjurmët e turpit kanë me ju përcjellë edhe juve, zoti ministër

Kreu i Inicatives Qytetare “Green për Drenas”, Xhavit Drenori është i zhgënjyer me qeverinë aktuale, konkretisht ministin e Ambientit, Liburn Aliun, transmeton DrenicaOnline.

Drenori ka shpëthyer me akuza ndaj Aliut për mos veprim për të parandaluar rrezikun që sjell transportimi/deponia e skories së fabrikes së Ferronikelit.

Ai madje ka publikuar edhe e-mailin që ja kishte dërguar ministrit dhe zv/ministres para një viti duke i informuar ata për situatën dhe rrëzikun që mund të sjell deponia e skories në Çikatovë të Vjetër.

“Gjurmët e turpit kanë me ju përcjellë edhe Juve, Zoti MINISTËR Liburn Aliu, njëjtë si paradhësit e tu. Sa fort isha pas genjy edhe unë me ju. Nejse, zhgenjimin në masë jeni tuj e “fluturu përpjetë”, 👏!”, ka shkruar Drenori në Facebook.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159147269823772&id=593503771

 

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë