Grenell thotë se ka arritur marrëveshje në parim me Kosovën e Serbinë për hekurudhat

Pas dakordimit që në mes të Kosovë e Serbisë të ketë një linjë ajrore, emisari amerikan në bisedimet Kosovë -Serbi ka bërë me dije në Beograd se ka arritur t’i bindë palët që të bëjnë marrëveshje edhe për hekurudhat.

Gjatë takimit me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, Grenell ka thënë se marrëveshja për hekurudhat është arritur në parim.

Loading...
Loading...

“Ejani të ulemi dhe të bëjmë marrëveshje për hekurudhat” ka thënë Grenell duke paralajmëruar vazhdimin e bisedave për këtë temë.

Vuçiq duke kërkuar heqjen e taksës ka thënë se një marrëveshje për hekurudhat nuk ka kuptim nëse nuk ka mallra në trena. Ndërsa ka thënë se Serbia është e gati për të punuar në ndërtimin e autostradës në drejtim të Kosovës.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë