Vdes pleçnari nga Gllanasella, Sahit Kurrumeli

Në moshën 85 vjeçare, ka vdekur pleçnari nga Gllanasella, Sahit Halim Kurrumeli.

Familja ka njoftuar se varrimi i të ndjerit bëhet sot, me datë 03.12.2019, në ora 15:00, afër varrezave të Dëshmorëve në fshatin Gllanasellë.

Sahit Kurumeli, apo qysh e kanë thirrur të gjithë Baci Sahit, ishte pleçnar i njohur i fshatit, ishte një njeri i dashtun dhe i pranushëm nga të gjithë, ishte një njeri me vyrtyte të larta Fetare dhe Kombëtare si dhe ka marrë pjesë në shumë pajtime në gjithë Kosovën.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë