Pasardhësja e Merkelit gjendet në Prishtinë

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, e cila drejton partinë CDU, Annegrat Kramp – Karrenbauer gjendet sot në Prishtinë për vizitë.  

KFOR ka njoftuar në Tëitter se në selinë në Prishtinë, komandanti i forcve të NATO’s në Kosovë e ka pritur pasardhsën e kancelares Angela Merkel në CDU, e cila poashtu mban pozitën e ministres së mbrotjes, shkruan Gazeta Express.

“Komandati i KFOR’it ka mirëpritur sot ministren gjermane të Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrebauer në selinë në Prishtinë. Gjeneralmajor Michele Risis shprehu falënderimin e tij për kontributin e Gjermanisë në KFOR, në përkrahje të sigurisë dhe stabilitetit në Kosovë”, thuhet në njoftimin e KFOR’it.

Zyra e krerëve institucionalë nuk kanë njoftuar nëse Kramp-Karrenbauer do të zhvillojë takime me ndonjërin prej tyre.

@NATO – KFOR

@NATO_KFOR

The Commander of @NATO’s Kosovo Force welcomes the German Minister of Defence, Annegret Kramp-Karrenbauer at the HQ in Pristina. Major General Michele Risi expressed his gratitude for the Bundeswehr contribution to , in support of security and stability in .

View image on Twitter

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë