Kaq vota mori mbesa e presidentit Thaçi në Prishtinë

Kanë filluar të publikohen numrat e votave që kandidatët për deputetë kanë fituar nëpër komuna të ndryshme.

Lajmi.net ka siguruar numrin e votave në Gjilan e Prishtinë që kanë fituar kandidatët e PDK-së, shkruan lajmi.net.

Mbesa e presidentit Thaçi, Evgjeni-Thaçi Dragusha në kryeqytet ka marrë 1085 vota.

Nuk dihet nëse këto vota dhe ato të qyteteve tjera do të jenë të mjaftueshme që ajo të sigurojë edhe për një mandat postin e deputetes.

Shpërndaje këtë lajm në:

Më shumë